Рубрики
Наши игры

Taxi. BMW banda.

Spēles loģika un komentāri.

Es gribēju taisīt spēli jau vasarā. Braucot Jūrmalā meklēju interesantus objektus, skicēju uzdevumus. Bet jūlija beigās parādījās anonss no „Šiks un glance”. Sakrita gan nosaukums, gan teritorija. Tagad var droši teikt kā labāk par Š&G mums nebūtu sanācis. 🙂

Pēc „Neparastiem rīdziniekiem” palika skaidrs, jāraksta. Par scenārija pamatu paņemam slaveno komēdiju „Taxi”. Sakumā bija tikai četri līmeņi un dažas idejas.

„Autoskola”.

Ideja ar ceļa zīmju palīdzību iešifrēt kādu adresi parādījās nejauši braucot uz darbu. Paņemu visas zīmes un mēģināju salikt kaut ko sakarīgu. Sanāca Matīsa 9. Ieliku ZL un izrādījās ka tas ir policijas iecirknis. Nu ko, pēc filmas ideāli der. Pēc manām domam šis līmenis bija visvieglākais, tīri lai komandas ieietu ritmā. Kad spēles sakumā ieraudzīju statistiku, biju šokēts.

«Iepazīšanās».

Līmeņa idejai jau ir kāds gads. Tolaik šī karte strādāja ka pulkstenis. Bet septembra beigās bmwpower atmēta roku. Skaidrs, ka atvērt foto radaru barotni un ieraudzīt kā „Šobrīd pārvietojamo foto radaru atrašanās vietas nav zināmas” nav interesanti. Tāpēc divas nedēļas pirms spēles es mēģināju sarunāt ar lapas administratoriem lai ieliek mums vajadzīgos punktus. Līdz pēdējām brīdim turējām sistēmā gan mūsu, gan pēdējos radarus. It ka sarunājām, bet viņi neielika.

«Darījums».

Kāda spēle ja nebūs BMW fanu uzdevums? 🙂 Ilgi meklēju vietu, kuru var iešifrēt, bija grūti jo modeļu nav tik daudz. Galu galā sanāca Šampētera mežs un +/- populārākas mašīnas. Mežā ielikām divmetrīgo Google Maps zīmi. Tik daudz redzējām to spēļu laikā, beidzot arī dzīvajā. 🙂

Loģika bija tāda. Uzdevuma tikai foto ar norādi ka jāmeklē koordinātes (+ un .). Mājienā – pilns saraksts (ko vispār jāmeklē) un mūsu komandas BMW foto ar e46, e36 un e39 (ko tieši jāmeklē). Tā ka punkts ir mežā, otrajā mājiena ielikām visus ciparus. Uzdevums grūts, tiem kas neko nezin par BMW, un uz apķērību markas cienītājiem. Tipa bandas locekļiem – atlaides. 😉

«Aplaupīšana».

Šīs uzdevums sagādāja vislielākās organizatoriskās problēmas. Ļoti gribējās uztaisīt lielo interaktīvu ar šaušanu utt. Rēķinājām ka piedalīsies astoņas komandas, līdz ar to budžets bija stingri ierobežots. Kad peintbola īpašnieki iedeva tāmi, man mati paceļas augšā. Aizbraucu uz lāzeriem. Izdevās izspiest sapratīgo cenu. Igors atbalstīja šo ideju, liels paldies. Mums divas stundas lai visas komandas paspētu paspēlēt. Kad uzzināju ka dalībnieku skaits ir pieaudzis līdz 17 komandām, tiešam palika bail ka nekas nesanāks, bet nu viss izdevās.
Tolik uzrakstīja tekstu, es uzzīmēju halucinogēno bildi, un uzdevums gatavs.

«Serviss».

Uzdevuma veiksmīgam risinājumam vajadzēja nomainīt 1 uz 20 bildes saitē.

Uz vietas bija plānots noslēpt kodus pamestajā servisa ēkā. Bet draugs piedāvāja apgleznot manu mašīnu. Spēlei nekā nav žēl. Ilga komandu gaidīšana pilnība atmaksājas ar cilvēku pozitīvu, izdomu un humoru. Mums patika, automazgātuvē mani satika ka katafalku. Visi skatījās un klusēja. :))

«Ugunsgrēks».

Manuprāt viens no skaistākiem uzdevumiem. Tolik un Dace atrāda Samariešu likumu, pēc kura nedrīkst atteikt cilvēkam palīdzību, ja tev pašam nedraud briesmas. Tā apkalpo bezpajumtnieku naktsmītni Vecmīlgrāvī. Bet es biju pret komandu dzīšanai pārī visai pilsētai viena koda uz stabiņa dēļ. Labakais variants bija acīmredzams. Emiljēns atnāca ar mati, viņiem nav kur palīkt, krīze. Uzdevums ideāli ierakstījās filmā. Tāpēc daudzas komandas domāja ka mēs vienkārši iekopējam tekstu. Bet tā nebija.

Laba Samarieša likums neguglējas latviski. Tāpēc mēs laicīgi ielikām šo informāciju dažādos forumos. Bet līdz pēdējām brīdim google neindeksēja šis lapas. Mums ļoti paveicas ka īsi pirms līmeņa parādījās Delfi saite.

«Boss».

Par pašu uzdevumu ir daudz pateikts statistikā. Bet kāpēc tieši šī vieta? Pleķī pie Skonto stadiona kādreiz bija Rīgas Taksometru parks, un uz vienas ēkas brandmauera palika bilde ar taksi. Brauksiet garām, pievērsiet uzmanību. Izrādās ka piekļūt tai ēkai var tikai caur autostāvvietu. Es piekrītu ka līmēt kodus apsargājamā teritorijā nav labākā doma. Bet mums bija arī daudz „ekstremālākās” vietas kodu līmēšanai. Igors paspēja pabrīdināt sargu. Atkal veiksme bija mūsu pusē.

«Likums».

Spilgta Tolika ideja, ko viņš man nejauši izstāstīja. Ar krimināllikuma pantiem iešifrētas koordinātes. Par šo uzdevumu ilgi domājām paši, ilgi koriģējam kopā ar Igoru un Alīnu. Tik un tā palika grūts, bet tomēr interesants uzdevums.

Kad jūs bijāt spēles startā, es vēl zīmēju grafīti grausta pēdējā stāvā. Spēles sagatavošana ir līdzīga sesijas kārtošanai universitātē: var mācīties visu mēnesi, bet pietrūkst viena stunda. Pēdējā brīdī paspēju aizlīmēt bīstamas vietas ar norobežojošo lenti, uzpūst bultiņas. Daudzas komandas līda teritorijā no Jūrkalnes ielas puses, tur arī bija bultiņas, bet tiešam maz. Nepaspēju, jo bija vēl jāpārbauda vai nav kāds pa nakti nospēris Google zīmi no meža. 🙂

Negribējās vienkārši līmēt lapiņas, tāpēc bija puzzle, Bija jāsaliek vai nu galvā, vai nu pārzīmējot uz lapiņas.

«Pakaļdzīšanās».

Pēdēja uzdevuma pēc būtības nav. Pieci krustojumi un mājiens ka jāmeklē luksoforos. Bija doma uzraksit kodus uz zaļas gaismas stikliņiem, tā lai varētu redzēt tikai pie zaļa signāla. Bet uzkāpjot uz viena luksofora, izrādījās ka mārkeris ir pa šauru, un neko redzēt nevar. Tad pielīmējam parastos kodus.

Paldies visiem WT&Co autoriem, redaktoriem un tulkiem. Jūsu palīdzība ir nenovērtējamā.
Gribētos izteikt īpašu pateicību Igoram un Alīnai par scenārija kārtīgo redakciju.
Un protams liels paldies visam komandām par piedalīšanos. Liels prieks bija redzēt cilvēku smaidus interaktīvos un afterparty. 😉